پردازش سلول‌ها

Llumina Hiseq 4000

پردازش سلول‌ها

درباره دستگاه

سیستم HiSeq 4000 امکان پردازش ۱ یا ۲ سلول جریان را به صورت موازی فراهم می‌کند و حداکثر خروجی را با بالاترین سرعت عملیاتی در کمترین زمان ارائه می‌دهد. سیستم HiSeq 3000 نیز همان خروجی را در هر سلول جریان با سیستم HiSeq 4000 ارائه می‌دهد، اما فقط ۱ سلول جریان را در یک زمان پردازش می‌کند.

دستگاه lllumina hiseq 4000

دستگاه lllumina hiseq 4000

قیمت دستگاه

این دستگاه که به قیمت دلار برای هر ابزار فروخته می‌شود، می‌تواند تا ۱۲ ژنوم را، یعنی ۱۰۰نمونه رونوشت کامل یا ۱۸۰ اگزوم را در سه روز و یا کمتر توالی‌یابی کند.

۴۰۰۰lllumina Hiseq چند خط دارد؟

۴۰۰۰HiSeq 3000/ دارای هشت خط و همان ابعاد کلی یک سلول جریان با خروجی بالا HiSeq است.

چه کسی توالی Illumina را اختراع کرد؟

در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۷، شرکت Solexa این دستگاه را به مبلغ ۶۵۰ میلیون دلار تهیه کرد. Solexa در ژوئن ۱۹۹۸ توسط شانکار بالاسوبرامانیان و دیوید کلنرمن برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری توالییابی ژنوم که توسط بنیانگذاران دانشگاه کمبریج اختراع شده بود، تأسیس شد.

تفاوت NovaSeq و HiSeq چیست؟

سرعت Novaseq سریع است، اما برای کاربران آزمایشگاه اصلی، کاهش زمان اجرا در مقایسه با HiSeq 4000 بیشتر است که تأثیر چشمگیری بر کل زمان‌های چرخش پروژه‌های معمولی RNA-Seq یا Exome می‌تواند داشته باشد. پروژه‌های بزرگ‌تر به‌ویژه با زمان اجرای S2 PE150 تنها ۴۰ ساعت سریع‌تر به پایان می‌رسند.

کیت HiSeq 4000 SBS

کیت‌های HiSeq 3000/4000 SBS از فناوری سلول‌های جریان الگودار برای فاصله یکنواخت خوشه‌ها و اندازه ویژگی یکنواخت استفاده می‌کنند، و چگالی خوشه‌ای بسیار بالا و افزایش قابل توجهی در خروجی داده و توان روزانه ارائه می‌دهند.

کیت‌های دستگاه lllumina hiseq 4000

کیت‌های دستگاه lllumina hiseq 4000

HiSeq 2000 چیست ؟

با مقرون بهصرفه بودن این دستگاه، HiSeq 2000 اولین توالی‌سنج تجاری موجود است که محققان را قادر می‌سازد تا پوشش ۳۰× دو ژنوم انسان را در یک اجرا با کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار در هر نمونه بدست آورند.

آیا ایلومینا می تواند توالی RNA را تعیین کند؟

با گردش کار توالی RNA Illumina، RNA-Seq برای تعیین توالی RNA بیش از هر زمان دیگری در دسترس است. آماده‌سازی کتابخانه ایلومینا برای طیف وسیعی از انواع نمونه از جمله نمونه‌های با کیفیت پایین، مانند بافت پارافینی جاسازی شده (FFPE) و برای طیف وسیعی از مقادیر ورودی از بافت معمولی تا تک سلولی در دسترس است.

مدت زمان خواندن ایلومینا چقدر است؟

طول خواندن معمولاً بین ۵۰ تا ۳۰۰ جفت باز است. بهطور معمول قطعات DNA اصلی (اندازه درج) بیشتر از مجموع دو طول خوانده میشود.

سرعت توالی Illumina چقدر است؟

Illumina در توالی‌بندی سادگی، انعطاف‌پذیری و عملکرد پلتفرم پیشگام پیشرفت‌های عمده‌ای بوده‌است. خروجی توالی بیش از هزار برابر افزایش یافته است، و از کمتر از ۱ گیگا بیس به ۶ ترابیس در هر اجرا وجود دارد، در حالی که تعداد خواندن‌ها از میلیون‌ها به میلیاردها افزایش یافته‌است.

HiSeq0 250 چیست؟

سیستم HiSeq 2500 تنها سیستم توالی‌یابی با توان عملیاتی بالا است که خروجی مقیاس‌پذیر از ۱۰ گیگابیت تا ۱ ترابایت را با حالت‌های اجرا انعطافپذیر ترکیب می‌کند تا از چندین برنامه کاربردی و زمان‌های برگشت عالی پشتیبانی کند. HiSeq 2500 اولین پلتفرم توالییابی Illumina است که دارای ۲ حالت اجرا که اجرای سریع و حالت اجرا با خروجی بالا جزو این موارد می‎‌باشد.

نتیجه‌گیری

این دستگاه امکان پردازش جزئیات ۱ یا ۲ سلول به‌طور هم‌زمان را فراهم می‌کند و می‌تواند ۱۲ ژنوم را در سه روز یا کمتر توالی یابی کند و دارای هشت خط است و باعث خروجی با بالاترین کیفیت می‌شود.

منابع:

genomeweb
illumina.pdf

enseqlopedia
support.illumina
ecseq

 

مائده فراهانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.